Każda osoba w podeszłym wieku musi być traktowana życzliwie oraz powinna mieć prawo się leczyć z godnością

Kiedy odchodzimy na emeryturę, to liczymy na to, że nareszcie będziemy cieszyć się życiem. Obyśmy tylko nie byli chorzy.
Niestety różne choroby oraz nieszczęścia nie chodzą po lasach, a po ludziach.

Produktywność

Autor: BMiz
Źródło: http://www.flickr.com
ładowarka rowerowa

Źródło: jego-styl.pl
Różne problemy ze zdrowiem z reguły dotyczą osób w podeszłym wieku. Ciało niestety daje już powoli znać, że się zużywa. Należy wówczas częściej chodzić po lekarzach oraz na przeróżnego typu zabiegi. Ten, kto był kiedykolwiek w państwowych placówkach, jest świadom tego, jaki to koszmar. Wielkie kolejki, przez które latami trzeba oczekiwać na wizytę u specjalisty oraz ogólny brak empatii. Nikt z nas nie życzyłby sobie, żeby tak był traktowany ktokolwiek z naszych bliskich. Nagle dowiadujemy się, że osoby, które pracowały przez całe życie oraz przez wiele lat odprowadzały składki na NFZ, nie mają możliwości skonsultować z doktorem często o poważnych komplikacjach ze zdrowiem. Wobec tego tak ważne wydaje się być to, aby każdy senior posiadał ekstra ubezpieczenie, które da mu możliwość na leczenie się w prywatnej przychodni. Tam nie spotkamy kolejek i chorych traktuje się życzliwie. Specjaliści pochylają się nad zdrowiem swoich pacjentów, a nie uważają ich za zło konieczne. Jednak, by jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem, emeryci muszą ćwiczyć. Mogą na przykład uczęszczać na basen albo jeździć na rowerze.

Wiele hal sportowych ma specjalne upusty dla seniorów, aby zachęcić ich do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dodatkowo można też taniej chadzać do teatru czy do muzeum.