Założenie swego sklepu może okazać się trudnym zadaniem — powinniśmy się więc do tego przygotować

Nieistotne, co mamy w planach sprzedawać — prowadzenie sklepu wymaga wynajmu jakiegoś lokalu.
Ci, którzy prowadzą swe przedsiębiorstwa w internecie i tam sprzedają różne produkty, są w stanie pracować nawet z domu.

Wybór

Autor: D+H
Źródło: D+H
Potrzebują tylko magazynu, choć i ten da się na przykład mieć w piwnicy. Jeśli jednakże chcemy mieć stacjonarny sklep, to rzecz jasna niezbędny jest wtedy lokal. I tu powinniśmy przemyśleć kilka spraw. Najważniejsze wydaje się być to, że musi on spełniać wszystkie wymogi pod względem profilu naszej działalności. Jeśli będziemy prowadzić cukiernię lub zieleniak, to potrzebujemy miejsca, w którym będzie dużo światła. Natomiast jeżeli będziemy sprzedawać na przykład ubrania, to lokal powinien posiadać duży magazyn. Dużo zależy również od tego, na jaką wielkość lokalu chcemy się zdecydować. Początkowo można zacząć od niedużego sklepu. Jeżeli nasz ibm cognos wypali oraz okoliczni mieszkańcy zechcą robić u nas zakupy, to po jakimś czasie będziemy mogli rozejrzeć się za czymś większym. Ważną kwestią przy wynajmowaniu lokalu wydają się być opłaty. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, ile będziemy płacić za wynajem oraz czynsz. Wszystko trzeba zsumować i szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, czy podołamy.

Nim otworzymy sklep, powinniśmy zrobić pewnego rodzaju research — czy w okolicy jest już jakiś lokal o podobnym charakterze. Bez sensu byłoby otwierać kolejną piekarnię lub butik, jeśli tuż za rogiem już taki jest. Mogłoby się to źle skończyć. Tylko niestety nie jest jasne dla kogo.