Meble do salonu – sprawdź, co z pewnością ci się przyda

Urządzanie dużego pokoju może być przyjemne, ale może też stanowić swego rodzaju problem, gdy nie mamy zdolności aranżacyjnych i w zasadzie nie wiemy, czego chcemy. W takim przypadku najlepiej jest zatrudnić architekta wnętrz, jednak nie każdy ma na to fundusze. Sam remont lub zakup mebli to już dość kosztowna sprawa, a projektanci z doświadczeniem również nie są zbyt tani. Dlatego przyda nam się parę zaleceń, dzięki którym nasz salon nareszcie nabierze wyglądu, którego pragnęliśmy.

szklana ława

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym niewątpliwie niezbędnym meblem jest kanapa. To na niej będziemy siedzieć oglądając telewizję, odpoczywać lub czytać książki. Powinna być wyprodukowana z najlepszej jakości materiałów, aby oparcia nie przetarły się po kilku miesiącach, a sprężyny również były wytrzymałe. Jej kolor i materiał, z jakiego jest zrobiona, dopasujmy do ogólnej aranżacji, np. do kolorystyki ścian, dywanu oraz innych akcesoriów znajdujących się we wnętrzu.

Jeśli prezentowany tekst Cię zaintrygował, to bez wahania kliknij tu i sprawdź, co znajdziesz w najnowszej treści (http://www.budsport.pl/instalacje-budowlane/). On również jest wartościowy.

Jasne sofy są naprawdę ładne, ale wielokrotnie niepraktyczne, szczególnie gdy mamy małe dzieci.

Koło kanapy przyda się ława, a nadzwyczaj popularne są obecnie zwłaszcza ławy szklane – efektowne i wcale nie tak drogie – . Zwróćmy uwagę na gatunek szkła, by nie okazało się, iż błyskawicznie powstają na nim zarysowania, przez co nie możemy nawet trzymać na ławie filiżanki z ulubioną, popołudniową kawą. Można oczywiście położyć na niej serwetę, niemniej jednak nie po to ją kupowaliśmy. Zakupując meble do salonu dobrze też kupić stoliczek pod telewizor, a jeśli TV zawieszamy na ścianie, taki mebel przyda się na konsolę lub kino domowe.

salon

Autor: http://demur.pl
Źródło: http://demur.pl
Nie można też zapomnieć o fotelach, ponieważ kanapa nie wystarczy, gdy nasza rodzina jest liczna. Dobrze, by fotele harmonizowały z wersalką, toteż od razu można wybrać stylowy komplet mebli, a wszystko będzie stanowić spójną całość. Wiele osób szuka także regałów czy innego rodzaju półek, by włożyć do nich kilka drobiazgów, przede wszystkim, jeśli nie mamy miejsca na swój gabinet. Z tej przyczyny konieczna jest szafa na dokumenty oraz inne istotne rzeczy, najlepiej gdzieś w rogu, by nie ograniczała dostępu do światła.

Wybór mebli do salonu nie musi być trudnym wyzwaniem . Wystarczy tylko podejść do tego z uśmiechem, a szybko umeblujemy to jedno z kluczowych pomieszczeń w naszym domu.