Jak zaplanować pokój dzienny z kominkiem?

W wielu mieszkaniach salon jest pokojem szczególnym. To tutaj spędza się codziennie wiele czasu, tutaj zaprasza gości. Nic w tym zaskakującego, że niemal każdy pragnie właśnie to wnętrze zaaranżować tak, by dobitnie oddawało zarówno styl właściciela, jak i domu.

Intrygującym sposobem na niebanalną aranżację w salonie jest kominek. Dzięki nowoczesnemu asortymentowi wielu producentów, dziś kominek wspaniale sprawdzi się nie tylko we wnętrzach wystylizowanych na góralskie chaty czy klimatyczne wiejskie domki (chociaż zapewne w tych wnętrzach będzie elementem wyjątkowo ważnym – żaden inny detal tak bezproblemowo nie stworzy atmosfery swojskości i przytulności). Kominki będą świetnie wyglądać także w nowoczesnych, minimalistycznie urządzonych wnętrzach (zobacz .

Czy chciałbyś zobaczyć opisywaną problematykę z całkowicie odmiennej strony? Jeśli tak, to zobacz także wpisy z serwisu (https://www.metal-plast.pl/uslugi/), które odnajdziesz po kliknięciu tutaj.

Do takich pomieszczeń, zamiast kominka z cegły czy kamienia (kliknij tutaj), można zamówić gładki lub stworzony ze odpowiedniego tworzywa. Taki kominek można utrzymać w kolorze białym, który w dodatku podkreśli i nasyci głębię płomieni albo pomalować – najciekawiej na jeden z najbardziej modnych w nowoczesnych salonach kolorów: szary, czarny lub czerwony.

Możliwość zaaranżowania salonu z kominkiem do pewnego czasu zarezerwowana była jedynie dla ludzi mieszkających w domach wolnostojących. W bloku, niestety, nie sposób było pozwolić sobie na aranżację salonu, którego centralnym miejscem byłyby trzaskające, płonące żywą czerwienią polana. Od niedawna można jednak zdecydować się na to rozwiązanie, niezależnie od miejsca zamieszkania. Wyjściem z sytuacji okazały się biokominki – idealne do mieszkań z dobrą wentylacją, bądź zabudowa kominkowa – .

Warunkiem uzyskania dobrego rezultatu, nie ważne czy to w mieszkaniu w bloku czy w domu wolnostojącym, jest posiadanie dużego pomieszczenia, w którym zaaranżowany ma być salon. Właściciele takiego pomieszczenia jak najszybciej powinni zastanowić się nad ozdobą, jaka nie tylko doda pomieszczeniu uroku, ale i ogrzeje.