Jak dużo zarabiają w naszym kraju tacy specjaliści jak programiści?

ProgRAMiści w Polsce są w stanie zarobić rzeczywiście dużo. Ich średnia wypłata wynosi czasem 3 razy więcej, niż średnie wynagrodzenie przeciętnego mieszkańca naszego kraju. Tak wynika z przygotowanego przez pewną agencję raportu, który bazuje na informacjach z pierwszego kwartału aktualnego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest naturalnie wiele zmiennych, od których uwarunkowana jest ostateczna wielkość pensji. Dla przykładu programista na umowie o pracę zarabia średnio 11000 złotych brutto, natomiast ten, który prowadzi swoją działalność na zasadzie B2B: 12000 zł netto. Jakiego rodzaju technologie są aktualnie najbardziej korzystne finansowo – najbardziej opłacalne są Spring (15 tysięcy złotych) czy Angular (12 tys. brutto). Niezależnie od formy zatrudnienia bardzo ciekawą opcją od dużej ilości lat jest j. Java (aktualnie średnio jest to 11000 zł brutto w przypadku umowy o pracę oraz trochę więcej niż 14000 zł netto w przypadku B2B). Pensje brutto według technologii w przypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 000 złotych, React od 9 do 14 tys., Java od 9 do 14000 złotych, Net od do 14 tysięcy, Spring od 8 do 14 tysięcy, Python od 3000 do 13 000 złotych, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 i PHP od 6 do ok.

Ten najnowszy wpis (http://www.logintrade.pl/aukcje-elektroniczne) zainteresował Cię tak bardzo, że czujesz chęć na kolejne? Niezwykle nas to cieszy. Więc zaloguj się w podany link.

10000 zł.

Programista pobiera odmienne kwoty w wypadku postaci kooperacji, tzn. pobiera nieco mniejsze kwoty w przypadku pracy zdalnej i jego pensje różnią się od stopnia komplikacji. W obu wypadkach odmienność to parę tysięcy zł miesięcznie. Jeżeli chodzi o to, jak rozpocząć swoją przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, ponieważ są niezwykle potrzebni we współczesnym świecie. Niestety wciąż ich brakuje. Wynika to m.in. z faktu, że aktualnie panuje ogólne przeświadczenie, jako by nauka była ciężka oraz długotrwała.

To prawda, może taka być, a ponadto nie każdy się będzie sprawdzać na tym stanowisku, przy czym osoby zainteresowane mogą korzystać przykładowo z bootcampów, takich jak te, które są przeprowadzane przez przeróżne portale internetowe. W czasie takiego bootcampu ukierunkowuje się kursantów do rozpoczęcia kariery na szczeblu juniora.