Co przemawia za kupnem auta elekrycznego?

Za tym, aby kupić pojazd elektryczny przemawia przede wszystkim mały nakład pieniężny jego używania oraz aspekty ekologiczne. Definitywnie możemy pożegnać się z tankowaniem i zamiast tego korzystać z wielu darmowych stacji ładowania, które w Polsce pojawiają się teraz częściej.

dom

Autor: Jason Ballard
Źródło: http://www.flickr.com
samochody elektryczne

Autor: Complete Merchandise
Źródło: http://www.flickr.com

Ludzie, którzy kupią samochody elektryczne, będą mogli również skorzystać z zaplanowanych przez sejm ulg podatkowych. Tego typu pojazdy wyróżniają się także komfortową jazdą. Minusem dla znacznej części ludzi, może być dość wysoka cena kupna takiego auta.

Jeśli stworzony tu artykuł wciągnął Cię i masz ochotę na więcej, to na pewno przypadnie Ci do gustu link do witryny telewizja przemysłowa gdańsk, gdzie jest sporo wątków.

Dużą mocną stroną aut napędzanych elektrycznie, jest usunięcie emisji spalin. Ale z ekologią nie jest tak, jak się może zdawać. Same samochody nie produkują spalin, ale ich produkcja nie należy do najzdrowszych. Problemem mogą być baterie oraz akumulator, a ich utylizacja jest niezwykle kosztowna i złożona. Samochody elektryczne są znacznie bezpieczniejsze niż samochody na benzynę lub na gaz. Nie ma tu łatwopalnego paliwa, które sprawia, że w razie wypadku samochód zapali się oraz możemy ponieść śmierć.

wymiana baterii w elektrycznym samochodzie może być wielkim kłopotem. Nie ze względu na zagrożenie dla środowiska, ale z powodu małej liczby miejsc ich ładowania na obszarze naszego kraju. Dla osób, które mieszkają w mniejszych miejscowościach, oraz które nie jeżdżą za często w trasę, może to uniemożliwiać im skuteczne użytkowanie elektrycznych samochodów. Kiedy chcielibyśmy kupić samochód elektryczny w ojczystym salonie, musimy przygotować się na dość znaczną cenę. Najtańszy pojazd elektryczny jest to koszt około 30 000, ale są także auta warte 100 000. Eksploatacja samochodu elektrycznego może przynieść obszerne oszczędności, które mogą zrekompensować duży koszt zakupu takiego auta.

Na przykład koszt przejechania stu km niewielkim elektrycznym samochodem, to zaledwie sześć zł, podczas, gdy za przejażdżkę samochodem na benzynę albo ropę zapłacimy 25-40 złotych za przejechanie stu km.