Zakup pralki – celna inwestycja na lata

Kupując dziś pralkę nie wystarczy wymierzyć, ile powierzchni ma zajmować i w jakich cenach chcemy się zmieścić. Duża ilość dostępnych w sprzedaży produktów każdego klienta może przyprawić o zawrót głowy. W pierwszej chwili wszystkie modele są takie same, lecz parę chwil dokładniejszej analizy pozwoli znaleźć wśród nich cechy, na które powinniśmy zwracać uwagę, planując zakup pralki.

Pralki Samsung z technologią Eco Bubble

Autor: Samsung
Źródło: Samsung
Główne wyznaczniki to wymiary zewnętrzne, jej pojemność, podstawowe programy oraz funkcje dodatkowe, jakie właśnie mogą być przydatne. Rzecz jasna nie można zapomnieć o rzeczach związanych z naszym portfelem, czyli poborem wody i prądu. Przykładowo sprawdzić można kilka modeli pralek, które się różnią między sobą niektórymi parametrami.

Pierwsza zaprezentuje się pralka Amica AWS 610 L. Pralka ta zaliczana jest do podstawowej serii firmy Amica, od lat lidera w segmencie dużego AGD na krajowych rynkach. Typowe wzornictwo, proste użytkowanie i wszystkie najpotrzebniejsze programy , to zalety tej właśnie pralki. Jeśli zależy nam na prostej i taniej pralce, to należy się za nią rozejrzeć w sklepach.

Pralka Ariston hotpoint WMSD 723 S EU to po pierwsze nowoczesne wzornictwo, mnogość funkcji i wygodne użytkowanie.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej przestudiować omawiany tu problem, to kliknij tutaj. Bez strachu, to wiarygodny link – są tam zajmujące publikacje.

Jest ona nieduża i bardzo dobrze wyważona, przez co pomieścić może nawet 7 kilo prania. Ma ona też funkcję Super Wash, oraz możliwości zróżnicowania prania pod względem rodzaju i dobrania programu prania, temperatury, czasu i ilości wody. Mamy się do dyspozycji pranie szybkie, pranie dziecięcych ubrań i ręczników. Wartą podkreślenia nowością jest program Woolmark Platinum Care, który pozwala prać rzeczy przeznaczone dotąd tylko do prania ręcznego. Pralka jest pomalowana na srebrno. Pralka Beko WMB 71643 PTL (najlepsze oferty), to model ciekawy z uwagi na mnogość zastosowanych technologii. Przykładowo funkcja AquaFusion pozwala maksymalnie wykorzystać detergent dzięki odpowiedniemu obiegowi wody, a funkcja pupil pozwala na dokładne wypłukanie zwierzęcej sierści z każdego ubrania. Za to Pralka Bosch WLO24260BY (najlepsze ceny) to model bardzo popularny z uwagi na to, że nie jest ona droga, a przy tym porządnie zrobiona i praktyczna w użytkowaniu. W tym modelu do użytku jest na przykład program do prania odzieży sportowej, jeansu czy program pierze-puch.