Króciutki opis tabletowego rynku w naszym kraju – parę wskazówek dla kupujących te urządzenia.

Jeszcze do niedawna mało kto przypuszczał, że w ciągu raptem paru lat sprzęty z ekranami dotykowymi zrewolucjonizują rynek mobilnej rozrywki i telefonów. Jednak rewolucja już się dokonała, dzisiaj zdecydowana większość kupujących telefon wybiera dotykowy smartfon w miejsce tradycyjnego aparatu z klawiszami, a tablety też biją rekordy sprzedaży. Stało się to wszystko raptem w przeciągu kilku lat, gdy z niszowych elektronicznych ciekawostek zostały jednymi z najchętniej kupowanych urządzeń, swoją popularnością przewyższając nawet notebooki.

apple

Autor: Johan Larsson
Źródło: http://www.flickr.com
Typowy tablet to po prostu ekran dotykowy zamknięty w cienkiej obudowie. Tablety mogą pracować bez klawiatury, choć oczywiście nie ma żadnego problemu, żeby ją podłączyć, a ich bardzo duża popularność wzięła się przede wszystkim z mobilności i wygody użytkowania. Technologiczny postęp jeśli chodzi o tablety jest bardzo szybki, cały czas pojawiają się nowe konstrukcje, więc jeśli ktoś zdecyduje się na zakup takiego urządzenia, to powinien sprawdzić najnowszy tablety ranking, żeby zorientować się, co można zakupić – więcej informacji.

Konkurencja wśród wytwórców tabletów jest ogromna – na rynku swoje urządzenia sprzedaje paru gigantów i wiele małych firm, które również chcą coś zgarnąć z tego wielkiego tortu. Najbardziej chyba znanym wytwórcą markowych tabletów na świecie stał się Apple, do dnia dzisiejszego urządzenia z nadgryzionym jabłkiem są marzeniem milionów ludzi.

Pod tym linkiem opublikowana jest podobna strona opisująca taką sprawę. Przeczytaj także inny świeży materiał (http://lombardpiaseczno24h.pl/) na ten temat. On też jest warty poznania.

Apple stawia na

Asus

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR

opracowany przez siebie system operacyjny, inni producenci postawili tu na ogólno-dostępne systemy, to znaczy Android i Windows.

Bardzo dobre urządzenia produkuje firma Asus, kojarzona wcześniej raczej z komputerami. Każdy nowy asus tablet to nie tylko świetne parametry i osiągi, ale także solidność i eleganckie wzornictwo, ciężko się więc dziwić, że sprzęty tej firmy królują w rankingach sprzedaży, pomimo że są stosunkowo drogie. Na rynku jest też sporo tańszych, ale jednocześnie dobrych i solidnych tabletów, przykładowo takie urządzenia oferuje polski producent elektroniki użytkowej, czyli Goclever – zobacz produkty.