Każdy komputer potrzebuje oryginalnego oprogramowania — w szczególności takie, które bywają kupowane do pracy

W Polsce obowiązuje takie prawo, że każdy komputer, który bywa wykorzystywany w firmach, musi mieć oryginalny program.
Na pewno wszyscy możemy przypomnieć sobie skandal oraz kompromitację, na jakie wystawiona była policja, gdy swego czasu okazało się, że pracują oni na pirackim oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Ścigają takie zachowanie pośród obywateli, a sami nie świecili dobrym przykładem. Dzisiaj takie zachowania wydają się być już dosyć rzadkie. Wszystkie firmy są świadome tego, że laptopy, które są w budynku i używane są przez PRacowników, muszą posiadać legalne oprogramowanie, ale też legalny program antywirusowy. To szalenie ważne. Trzeba trzymać na to rachunek i w momencie kontroli pokazać, że wszystko jest w porządku.

Przyznasz chyba, że omawiany tekst jest niebanalny. Jeżeli zatem chcesz przestudiować go głębiej, zobacz informacje znajdujące się tutaj.

Jeżeli kupujemy oprogramowanie za jednym razem do kilkudziesięciu lub nawet kilkuset laptopów, to rzecz jasna możemy liczyć na rabat. Będziemy potraktowani niczym wyjątkowi klienci. W takim wypadku na przykład przedstawiciel handlowy firmy przyjedzie do nas, żeby przeprowadzić szkolenie z tego programu. Będzie to z pewnością dość użyteczne, ponieważ badania pokazują, że większość ludzi nie wykorzystuje wszelkich możliwości, jakie zapewnia dany program, gdyż po prostu nie wiemy, że istnieją. Takiego typu szkolenie może być również wykonane online.

Taka forma jest obecnie dość popularna. Nie ma się co dziwić, przecież żyjemy w stuleciu ogólnej cyfryzacji. Zamawiając oprogramowania na komputery firmowe, nie zapominajmy o tym, że powinniśmy otrzymać też gwarancję.