Ile należy zapłacić za niezłe etui na telefon i z czego przeważnie są produkowane?

Pokrowiec na telefon jest najbardziej popularnym gadżetem, który stosują użytkownicy telefonów komórkowych. Można nie posiadać samochodowej ładowarki lub powerbanku, lecz jeżeli telefon nie ma odpowiedniego pokrowca, to należy się jak najszybciej w nie zaopatrzyć.

etui na telefon

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Etui na telefon głównie służy do wyróżnienia się z tłumu oraz zaprezentowania siebie. Producenci projektują pokrowce na komórkę z najróżniejszymi wzoRAMi: sportowymi, ekologicznymi i ideologicznymi. Zadaniem pokrowca jest ochrona naszego telefonu, który jest często warty jedną lub dwie miesięczne pensje. Etui na telefon ochrania smartfon przed uderzeniem, upadkiem i zarysowaniem. Niektóre modele pokrowców pełnią dodatkowo funkcję podstawki do telefonu, mini portfela albo lusterka. Wśród etui na telefon moglibyśmy wyróżnić nakładki na tył, które nakłada się na obudowę z tyłu. Najbardziej popularne etui jest wyprodukowane najczęściej z TPU albo silikonu. Czasami wykonany jest z tworzywa sztucznego, aluminium czy poliwęglanu. Pokrowce z klapką otwieraną na bok, są to pokrowce portfelowe. Są one bardzo praktyczne oraz chronią monitor przed zarysowaniem.

Kiedy wybieramy etui na telefon, początkową rzeczą, na którą musimy zwracać uwagę jest materiał, z którego jest ono wyprodukowane. Powinniśmy także zwracać uwagę na grubość etui. Te dwie cechy przekładają się na elastyczność etui oraz na jego zalety ochronne. Najczęściej stosowany surowiec do tworzenia etui do telefonów to TPU. Jest to termoplastyczny poliuretan czyli elastyczne tworzywo sztuczne, które formowane jest pod wpływem temperatury. Z niego robi się dużą część nakładek na tylną część telefonu, a także robi się co poniektóre elementy etui portfelowych.

Nie czekaj, a jeżeli zainteresował Cię opisywany temat, to odsyłam tam (https://paudio.pl/pl/). W tamtym miejscu odnajdziesz interesujące wątki.

Ceny pokrowca są niezwykle różne. Najtańsze opakowanie dziś można by kupić za 2-3 zł.

Jest to jednak etui wyprodukowane z najtańszych surowców bez dodatkowych funkcjonalności. Nie ma również znaczniejszych walorów ochronnych. Jeśli zależy komukolwiek naprawdę na ochronie telefonu, to powinien zainwestować w dobre etui 50 lub 80 zł.