Drukowanie atramentowe czy laserowe

Często można zastanawiać się jak znaleźć drukarkę, która jest najtańsza a zarazem najlepsza. Pamiętać należy, że każdy typ drukarki stosuje się do określonego typu zadań.

Drukarka atramentowa jest odpowiednia, gdy niewiele drukujemy. Potocznie zwane atramentówki są tańsze w eksploatacji, gdyż oryginalne tusze do drukarek, które używa się w tych drukarkach, można również zastąpić tańszymi zamiennikami. Jednak kiedy zamierza się drukować dużo, a zarazem szybko, należy wybrać drukarkę laserową. Gdy natomiast zależy nam na dokładnych i wyraźnych obrazach, drukarka atramentowa będzie lepszym wyborem. Przykładowo fotografie na śliskim papierze fotograficznym są bardziej wyraźne, gdy wydrukowane zostaną na drukarce atramentowej.

Epson Stylus Photo R3000

Autor: Epson
Źródło: Epson

Tanie drukowanieNajbardziej popularnymi drukarkami są urządzenia wykorzystujące tusz. Wydruk jest dużo lepszy, mimo powolniejszego wydruku. Są częściej kupowane przez wzgląd na tanie tusze. Tanie tonery oraz dużo szybsze drukowanie powodują, iż drukarki laserowe także mają swoje grono zwolenników. Dla porównania drukarki na tusz, same urządzenia, są dużo tańsze. Sama cena nie może jednak decydować o kupnie. Należy zwrócić uwagę na wytrzymałość każdego z tych urządzeń.

Ten serwis internetowy akcesoria do samochodu posiada fascynujące informacje na omawiany wątek, więc, jeżeli ta kwestia Cię ciekawi, to sprawdź to obowiązkowo.

W tym temacie drukarki laserowe zdecydowanie są dużo lepsze niż atramentowe.

Skutki niskiej cenyCeny oryginalnych materiałów eksploatacyjnych są często bardzo wysokie. Warto więc czasem przemyśleć zakup tych nieoryginalnych zamienników. Może zdarzyć się, że będą tańsze i zarazem bardziej wydajne. Zamienniki do drukarek to kartridże produkowane lub refabrykowane przez niezależne firmy. Refabrykacja to przywrócenie funkcji rzeczom zużytym, w tym przypadku ponowne napełnienie pojemnika. To bardzo istotne dla tych, których chcą chronić środowisko naturalne. W tym wypadku można zaoszczędzić nawet do siedemdziesięciu procent ceny oryginału.