Coroczne obowiązki względem urzędu podatkowego

Pierwsze miesiące nowego roku to czas, kiedy w zasadzie wszyscy dorośli muszą pamiętać o rozliczeniach swoich podatków. Ostateczny termin na złożenie swojego zeznania kończy się z końcem kwietnia, jeżeli jednak jest to dzień niepracujący, to przesuwa się na drugiego maja. Termin ten jest nieprzekraczalny – za opóźnienie w złożeniu zeznania mogą grozić dość poważne konsekwencje, więc nie warto się z tym spóźniać.

rozliczenie pit

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy nawet proponują takie rozwiązanie, aby złożyć jakiekolwiek wypełnione zeznanie, a następnie dokonać korekty, ale tak naprawdę najlepszym wyjściem jest zdążenie z terminem.

Z pełną odpowiedzialnością zalecam to źródło (www.pieczatki.pl/wzory-odbic/pieczatki-lekarskie/) każdemu zwolennikowi tego tematu. One na pewno także są warte zainteresowania.

Szczególnie że czasu na to jest dostatecznie dużo, kilka miesięcy wystarczyć powinny nawet największym maruderom na załatwienie sprawy. Jeżeli ktoś nie ma ochoty lub nie będzie umiał samemu się zająć wypełnieniem deklaracji, to skorzystać może z pomocy wyspecjalizowanych księgowych i biur rachunkowych – za ich pomocą pit za 2014 zostanie wypełniony sprawnie, bez błędów i tak naprawdę za niewygórowaną opłatę – .

Jeżeli nie korzysta się z jakiś nietypowych odliczeń, to tak naprawdę z wypełnieniem zeznania powinna sobie poradzić większość osób. Instrukcje dostarczane do zeznań są dość szczegółowo napisane, i naprawdę wystarczy je jedynie dobrze czytać, żeby wszystko odpowiednio wypełnić – sprawdź sam . Dla osób zatrudnionych na etacie podstawą są pity wysłane przez

księgowość

Autor: Times Square PR
Źródło: Times Square PR

pracodawcę – wystarczy kwoty z nich wpisać we właściwe miejsca i jedna część będzie już wyjaśniona.

Osoby posiadające firmę muszą dodatkowo podać część wiążącą się z dochodami z firmy, ale przy dobrze prowadzonej księgowości także nie będzie z tym większych problemów. W kolejnych częściach zeznania należy uzupełnić informacje o opłaconych składkach na ubezpieczenia w ZUS, wyznaczyć należny podatek i jeśli będzie się korzystać z jakiś ulg, to uzupełnić odpowiedni formularz, na którym się to wszystko wykazuje. Policzone zeznanie trzeba wysłać do końca kwietnia, za spóźnienia grożą poważne kary tak więc nie warto o tym zapomnieć.