Internet stał się już koniecznością

Jeśli mówimy o rynku, jaki najprędzej się rozwija to na pewno w ścisłej czołówce jest branża technologiczna. To co się wydarzyło w ostatnich latach możemy śmiało zdefiniować jako prawdziwy „boom”.

Pisanie na klawiaturze

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com
Setki nowych projektów, fantastyczne wynalazki i komputery, a w ostatnich latach aplikacje.

Nie wszystkiego dowiesz się się z tygodników. Gdy chcesz dowiedzieć się o interesujących przypadkach odwiedź nasze strony (https://kwit.com.pl/sprzet-i-oprogramowanie/) www.

Czas w technologii płynie zdecydowanie szybciej niż w normalnym życiu. Kto jeszcze pamięta ogromne, kanciaste telefony komórkowe, a takiego rodzaju przecież były, kiedyś zaś marzyło się o nich. Teraz co najwyżej nadają się jedynie do jakiegoś muzeum.

Tak naprawdę, rewolucja rozpoczęła się od kiedy powstał Internet. To on wszystko zrewolucjonizował nie pozostawiając żadnych wątpliwości, kto będzie rządził w przyszłości. Co prawda, początki nie były łatwe, był nawet taki okres, kiedy wieszczono globalnej sieci upadek, lecz jak się okazało były to tylko, niepodparte żadnymi wiarygodnymi faktami brednie. Aktualnie życie bez Internetu jest jak życie bez powietrza. Może to zbyt

Laptop na stole kuchennym

Autor: Ishai Parasol
Źródło: http://www.flickr.com

duża przesada, ale spójrzmy jak przez ostatnie dekady uzależniliśmy się od wyszukiwarki, która wszystko dla nas znajdzie, od dokonywania zakupów w Internecie, do podtrzymywania kontaktów, które zapewniają nam tak zwane social media.

Trudno również sobie wyobrazić niektóre sfery życia bez aplikacji. Dopiero obecnie można się przekonać, jak te drobne urządzenia, jak smartfony czy tablety (klik) pomagają w codziennym funkcjonowaniu. Wyposażone w darmowe (albo płatne) aplikacje potrafią pomagać w każdej sferze życia. Co do internetu to ciężko odnaleźć miejsce na ziemi, gdzie nie ma sieci. Oczywiście, są ludy, które nie wiedzą nawet, co to jest telewizor lub radio, niemniej to są zamknięte środowiska, trudno jednakowoż znaleźć kraj, w którym usługi internetowe byłyby bardzo ciężko dostępne. W jednym kraju jest lepiej, w drugim gorzej, niemniej prawie wszędzie możemy się spodziewać, że połączymy się ze światem za pomocą Internetu.

W tym nowym świecie powstały ogromne firmy i wielkie idee. Jedną z nich jest na pewno sposób prowadzenia firmy Apple przez Steve Jobsa. Chociaż ten wybitny człowiek już nie żyje, to po dzień dzień przywołuje się jego postać, jako wzór do naśladowania dla wszystkich, którzy chcą tworzyć porywające narracje o danej marce. Nic dziwnego, iż komputery Apple (przykładowe produkty) cieszą się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem, sama firma Apple to obiekt kultu wielu ludzi. Jak się kupuje komputer tej marki to nie dokonuje się normalnej transakcji, kupuje się pewien styl życia, który tak pięknie zreferował Steve Jobs.