Zostań widoczny na drodze dzięki folii fluorescencyjnej

Mieszkając w dużym mieście, nieczęsto zdarza nam się moment, kiedy nocą idziemy w całkowITej ciemności, jako że w każdym miejscu świecą się latarnie. Jednak nawet znajdując się w półmroku, można być niedostrzeżonym przez kierowcę.

polska

Autor: Sxc.hu
Źródło: Sxc.hu
Toteż dobrze jest nosić na sobie element stworzony z foli odblaskowej, który zapewni, że każdy pojazd nas dostrzeże.
Od kilka lat ważna jest ustawa, według której każdy kierowca powinien posiadać w aucie kamizelkę, do której zrobienia wykorzystana była folia fluorescencyjna. Dzięki temu, w razie przymusu wyjścia z pojazdu w środku nocy na niebezpiecznej ulicy, jest on widoczny dla pozostałych kierowców. Jednak nakaz ten nie obowiązuje pieszych, z których niektórzy codziennie przemierzają ciemne drogi w nocy. W takich przypadkach często zdarzają się wypadki, spowodowane złą przejrzystością. A starczyłaby folia fluorescencyjna, a każdy uniknąłby stresu. Dlatego też, obecnie media przestrzegają pieszych.
Co możesz zrobić jako piechur, który nierzadko spaceruje wzdłuż niewyraźnie oświetlonych dróg, aby wzmocnić swoje bezpieczeństwo? Wówczas pomoże ci folia odblaskowa. Zrobiona jest ona ze sztucznego materiału, pokrytego neonową barwą, który świeci się jaskrawo w ciemności (kliknij ten link). Folię możesz zakupić na aukcji internetowej, płacąc za metr bieżący. Następnie możesz wyciąć z niej dowolny kształt, po czym przykleić do materiału – jej tylna strona jest już pokryta substancją klejącą. Idealnie nada się na kurtkę, torebkę, czyf nawet buty.
Kiedy znajdujemy się na ciemnej jezdni po zmroku, pozostajemy praktycznie niewidoczni dla kierowcy, dlatego warto w jakiś sposób się odseparować od ciemności.

Wówczas praktyczna będzie folia odblaskowa, która umocowana na dowolnym materiale gwarantuje nam, że nie będziemy niezauważeni. Tego typu produkt znajdziemy w internecie, można nabyć całą jego belkę, albo też tylko metr bieżący.