W jaki sposób najlepiej podawać desery? Jakie naczynia są do tego najlepsze? Na jakie rzeczy się zdecydować?

Wszyscy kochamy ciasta, bo polepszają nam humor oraz osładzają życie. Są najprzyjemniejszą częścią każdego przyjęcia, by jednakże ładnie się prezentowały, powinny zostać zaserwowane w najlepszy możliwy sposób. Sposobów na podanie ciasta jest naprawdę sporo. Mamy całą masę naczyń, jakie do tego służą, dzięki nim natomiast można elegancko podać gościom każdy rodzaj deseru. Taki deser musi być nie tylko ucztą dla podniebienia, ale również dla oczu.

kawałki ciasta

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając w związku z tym paterę, przykładowo patery na owoce, lecz też talerz lub półmisek warto się postarać, aby poukładane na nich ciasto wyglądało apetycznie i zachęcało do spróbowania – użyteczny link.szczegóły pod źródłem wina różowe półsłodkieŻeby w odpowiedni sposób podawać deser, należy głównie dobrać naczynie do swoich potrzeb. Zastanówmy się, jak dużo ludzi mamy zamiar gościć oraz jak dużo ciast mamy w planach zaserwować. Zasadą jest, iż tego typu deser powinno się serwować na szklanych paterach, ale oczywiście to nie jest regułą.

Najważniejsze, by naczynie pasowało do talerzyków deserowych, lecz także charakteru pomieszczenia oraz charakteru przyjęcia. Prócz szkła do wyboru są również patery metalowe, porcelanowe, jak również z drewna. Tak właściwie propozycji jest całkiem sporo, każda patera posiada innego rodzaju zastosowanie w związku z tym możemy je używać do różnych deserów, jak patery do ciast. Patery szklane są najbardziej popularne i często kupowane. Podstawowa wersja to jednopoziomowa patera, która jest podparta nóżką – . Możemy tak naprawdę wybierać w różnych rodzajach oraz wzorach. Szklane patery mogą być duże, ale i delikatne.

Taka patera jest dobra, kiedy gości nie będzie aż tak dużo, zaś dla większej ilości gości lepiej przygotować naczynie z dwoma poziomami albo z trzema piętrami (patery na tort). Jak mamy jeden albo więcej różnych ciast, to taka patera pozwoli na rozmieszczenia go w ten sposób, żeby nie mieszać smaków. Możemy równie dobrze na najniższym poziomie umieścić owoce.

Zapraszamy – naciśnij tutaj unieszkodliwienie odpadów i przenieś się na kolejną naszą stronę. Na niej oczekują na Ciebie świeże oraz interesujące informacje.

By dać naszym gościom duży komfort jak i wygodę, dobrze będzie kupić paterę obracaną. To znacznie ułatwi zaproszonym gościom dostęp do deseru, nie będziemy się jednocześnie musieli martwić o jego równomierne ułożenie. Czasami nawet takie naczynie jest wyposażone w klosz, a to pozwala na utrzymanie świeżości deseru.