Nowości techniczne – czyli jakie gadgety warto kupić?

Wśród ludzi możemy wyróżnić tych, którzy uwielbiają różnego rodzaju gadżety i nowinki techniczne oraz takich, którzy nie mają większego pojęcia jak obsługiwać nawet prosty smartfon, czy aparat fotograficzny. Ci pierwsi, nieustannie czekają na nowe produkty, dzięki którym będą mogli realizować ciekawe projekty, rozwijać swoją wyobraźnie i być bardziej kreatywni. Co obecnie cieszy się dużą popularnością pod tym względem?

obraz z go pro

Autor: cédric
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli mowa o ciekawych gadżetach to warto wymienić chociażby quadrocoptery. Jest to sprzęt, z którym można zrobić różne ciekawe rzeczy, zależnie od funkcji jakie posiada po fabrycznym zaprogramowaniu. Drony są wyposażone w kamerę i w kartę pamięci, na jakiej zależnie od pojemności można zawrzeć setki zdjęć i nagrań. Kamerę i aparat można aktywować z poziomu kontrolera i dopasować zależnie od własnych upodobań. Najnowsze drony są niezwykle stabilne i efektywne. Więcej tu: nowoczesny gopro black.

Za przykład może służyć DJI Phantom 3 Professjonal. Quadrocopter pozwala na dokładne nakreślenie pozycji, gwarantuje osiągnięcie ciekawych efektów zarejestrowanego obrazu, a przy tym jest łatwy w obsłudze i niezawodny. Innym sprzętem, który bez wątpienia spodoba się miłośnikom nowinek technicznych jest GoPro Black, czyli kamera sportowa. Charakteryzuje się ona doskonałą wydajnością, możliwością robienia wielu zdjęć na sekundę, przy czym są to zdjęcia bardzo wysokiej jakości. Wyjątkowo odporna kamera – także na oddziaływanie wody, funkcjonuje szybko i bez problemów. Dostosowana jest do nagrywania nocą, jak również do nagrywania w szybkim ruchu z dokładnym odzwierciedleniem rzeczywistego obrazu. Sprawdź więcej: link do wpisu.

go pro

Autor: Glory Cycles
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście, wymieniony sprzęt nie jest jedynym, na jaki warto aktualnie zwrócić uwagę. Osoby, które kochają nowinki techniczne są pod tym względem na bieżąco przeszukując rozmaite źródła wiedzy, takie jak magazyny naukowo-techniczne czy też strony internetowe poświęcone tego rodzaju tematyce. Jest ich obecnie naprawdę dużo. W internecie możemy dostać profesjonalny sprzęt, ale możemy także szczegółowo zapoznać się z jego wskaźnikami i recenzjami, na podstawie jakich łatwiej można podjąć decyzję o zamówieniu danego sprzętu. Warto śledzić więc nowości w tym zakresie zważywszy, że pojawiają się one na bieżąco, za każdym razem zapewniając lepsze i ciekawsze rozwiązania.