Mieszkańcy stolicy i małych miejscowości udają się do sklepów zoologicznych, jednak wybierają całkiem inne akcesoria dla swoich pupili

Posiadanie własnego czworonoga kojarzy się z licznymi obowiązkami, szczególnie kiedy mieszka się w mieście. Wyprowadzanie ulubieńca na krótką wycieczkę można na pewno powierzyć starszemu kuzynostwu, które w taki sposób uczy się sumienności i przygotowuje się do wypełniania innych życiowych obowiązków. Nasz jamnik potrzebuje jednak nie tylko obroży oraz kagańca. Niektórzy posiadacze kupują na zimową porę nawet specjalne ubranka dla swoich ulubieńców. Najprawdopodobniej nie pamiętają o tym, że najistotniejszy jest świetny towarzysz do zabaw, czyli człowiek, który w trakcie przechadzek po skwerze będzie bawił się w takim samym stopniu dobrze jak psisko. A po powrocie do mieszkania czworonóg musi się napić i wyspać. A psina mieszkająca na wsi prowadzi całkiem odmienne życie niż ta w mieście.

pies

Autor: JakeCop
Źródło: http://www.sxc.hu
Czworonóg na wsi ma zazwyczaj bardzo zminimalizowany dostęp do luksusów. Na jego kolacje składają się zazwyczaj resztki z ławy gospodarzy (np.

Jeśli potrzebne Ci kolejne źródło natchnienia, zerknij koniecznie (http://www.reling.pl/pl/c/mocowania-polek/50) pod ten odnośnik. Przeczytasz w tamtym miejscu artykuły zachowane przy pomocy analogicznej retoryki.

kosteczki lub niezjedzone na obiad ziemniaki z mielonym). Na przechadzki raczej nie wychodzą, bo całe dzionki i nierzadko noce, spędzają uwiązane przy budzie.

Koniecznie zobacz artykuł w serwisie publikującym zbliżone informacje. Są tak samo pasjonujące, gdyż odnoszą się do tego samego tematu.

Ich posiadacze rzadko jadą do hurtowni z produktami dla czworonogów. Incydentalne wizyty ograniczają się do kupna łańcucha, środka przeciw pchłom lub ewentualnie karmy, ale tylko tej najmniej kosztownej. Trudno wyobrazić sobie prostego chłopa, który kupuje tak firmowy artykuł, jakim pozostaje np. karma marki Animonda – .

Natomiast wiekowe damy, które traktują swoje psy jak pełnowartościowych członków rodziny, do sklepów z artykułami dla zwierząt udają się tak samo często, co do sklepów z elegancką odzieżą. Karma versele laga będzie bardzo często umieszczana na samej górze zakupowej listy. Do tego potrzebne będą specjalnie spreparowane kości do czyszczenia psich kłów. Następnym towarem

pies

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com

są zabawki dla zwierząt – zazwyczaj sprawiają one więcej uciechy samym właścicielom niż czworonogom. Półuśmieszek na twarzy wywołują przecież psy, które nie wypuszczają z paszczy piszczącej świni.

Czworonogi w mieście tłoczą się wraz z właścicielami w niezwykle ciasnych pomieszczeniach. Przez całą porę zimową zasypiają pod dachem w ciepłym kącie mieszkania. Pan domu musi tylko udać się do sklepu, aby obejrzeć tam legowiska dla psów. A wybór najwłaściwszego kojca dla dalmatyńczyka nie będzie najłatwiejszy, zresztą wiele zależy od zasobności portfela gospodarzy. Ogromną zagadką pozostaje odpowiedź na pytanie, czy naszym psom bardziej pasują takie szmaciane legowiska dla psów , czy najzwyklejsza owsiana słoma, którą standardowo wpycha się w psią budę.