Jak zaaranżować sypialnię bez okna – inspirujące wskazówki

Pokój nocny jest bardzo ważnym pokojem w domu. Najczęściej niestety jest bagatelizowana, nie przywiązuje się do niej wagi, ale według nas niesłusznie. Jest to głównie miejsce w którym wypoczywamy po ciężkim dniu i musimy się wygodnie wyspać, aby nabrać energii, żeby sprostać wyzwaniom następnego dnia.

Sypialnia

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszym elementem aranżacji jest, jak łatwo się domyślić łóżko. Powinno być ono duże i wygodne dla każdego, kto będzie w nim spał. Ważna jest także duża, przestronna szafa, ponieważ zwykle to przede wszystkim w tym pokoju się ubieramy.

Co jednak w momencie, gdy sypialnia znajduje się w takim miejscu, że nie ma okna? Albo gdy jej okna umieszczone byłyby totalnie naprzeciwko okna sąsiadów, którzy mogliby nas spoglądać? W takiej sytuacji mamy możliwość zdecydować się na pokój bez okna – http://www.afg.poznan.pl/oferta/okna-oddymiajace/8 -. Można też wstawić okno z lustrem weneckim, zamiast standardowych szyb. W takim przypadku możemy spojrzeć na zewnątrz, ale uniemożliwi to zobaczenie, co dzieje się w pokoju.

Jednak jednak postanowimy zrezygnować całkiem z okien, dużym problemem będzie wymiana powietrza. Mamy możliwość rozwiązać ten problem na wwiele różnych sposobów (sypialnia bez okna na Najprostszym byłoby zostawianie drzwi otwartych na oścież cały czas i otwieranie okna (zobacz mycie okien na wysokościach wrocław czystal) w najbliższym pokoju. Możemy ponadto zawiesić zasłonkę zamiast wstawiać drzwi. Innym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z już istniejącej kratki wywiewnej. Jeśli takowej nie ma, warto byłoby zamontować urządzenie klimatyzujące.

łózko w sypialni

Autor: PARA PAINTS
Źródło: PARA PAINTS
W przypadku braku okna w sypialni, musimy postarać się, aby pomieszczenie było dobrze oświetlone. Brak wpadających promieni słonecznych sprawi, że silnego oświetlenia, pomieszczenie będzie bardzo ciemne. Dodatkowo dobrze jest zastosować lampki przy łóżku lub kinkiety ścienne. Barwy stosowane w sypialni są jasne i pastelowe. Ciemne albo jaskrawe kolory optycznie jeszcze bardziej zaciemnią pomieszczenie. Więcej ciekawych wskazówek –