Do jakiego rodzaju zadań służy Ubuntu? Na jakiej zasadzie funkcjonuje? Czy warto z tego korzystać?

Ubuntu to niezwykle interesujący oraz popularny serwer. Słowo ubuntu wywodzi się z języków plemion Zulu i Xhosa, które mieszkają w południowej Afryce. Ubuntu znaczy “człowieczeństwo wobec innych” i nazwa jest dobrane idealnie, gdyż najistotniejszym celem dystrybucji jest zagwarantowanie użytkownikom domowym całkowitego, otwartego systemu, który będzie prosty w obsłudze a ponadto stabilny, niezawodny oraz nowoczesny.

Pierwsze wydanie Ubuntu miało miejsce 20 października 2004 jako tymczasowa odmiana dystrybucji. Pierwszy i najbardziej ważny cel to wytworzenie własnego, 6-miesięcznego cyklu wydawniczego. Projekt powoli, ale skutecznie się rozwijał. Następne wersje Ubuntu pokazały, iż początkowy sukces nie był żadnym przypadkiem – poznaj ofertę Tiktalik. Korzystanie z ubuntu jest naprawdę łatwe, więc ustawienia domyślne a także wykrywanie sprzętu odbywa się bez konieczności podejmowania działań ze strony korzystającego z programu.

komputer

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jest bardzo łatwa administracja, zyskana jest przy pomocy graficznych konfiguratorów, co faktycznie zwielokrotnia intuicyjność w obszarze korzystania z takiego programu. To najprawdopodobniej najbardziej popularna na świecie dystrybucja systemu GNU/Linux, to również trzeci pod względem liczby użytkowników system operacyjny.

To dobrze, że masz chęć uzyskać podobne informacje na prezentowany temat, gdyż wchodząc na link, zgłębiasz rzetelne informacje (https://eztime.pl/48-zegarki-damskie-liebeskind-berlin) na podnoszone zagadnienie.

Liczba użytkowników systemu jest z pewnością większa niż podawane jeszcze kilka lat temu 8 milionów. Najbardziej ważne informacje o systemie publikowane są na portalach internetowych na świecie – sprawdź parametry techniczne serwerów. Najnowsze wersje dystrybucji Ubuntu ukazują się co pół roku. Każda wersja na swój numer i nazwę kodową. Numer wersji definiuje datę się jej ukazania. Nazwy wydań złożone są z epitetu, który określa nazwę zwierzęcia. Oba słowa rozpoczynają się od identycznej litery, każde kolejne wydanie dostaje kolejną literę alfabetu. Jeśli chodzi o serwery, to Ubuntu gwarantuje naprawdę interesujący produkt.

Tym czymś jest darmowa dystrybucja GNU/Linux, która bazuje na Debianie. Przeznaczona jest właśnie do serwerowych zastosowań, nazywa się Ubuntu server edition. Po instalacji jesteśmy w stanie korzystać z pakietów serwera email, www, baz danych i wielu innych. Instalacja odbywa się w trybie tekstowym, jest to projekt tworzony obok Ubuntu, od jakiego różni się konfiguracją oraz pakietami zainstalowanymi po instalacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*